KOLOROWY ŚWIAT NAD ODRĄ
W przepięknym budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu odbyły się  warsztaty . Temat zaczerpnęliśmy z książki Pani Wandy Chotomskiej pt. "O Utopcu, dziewczynie i chłopcu". Pani Wanda napisała ją z okazji ,,Dni Opola'' a ja miałem przyjemność ją zilustrować .
W pracy dzieci było pewne utrudnienie , mianowicie malując, musiały ze sobą tak współpracować , by powstał jednolity panoramiczny obraz. Umownym punktem zaczepienia była linia horyzontu , dzieląca kartkę na część dolną- rzekę i górną-miasto, pejzaż. Jedyny kłopot to mało czasu, ale praca w tym niezwykłym miejscu była niesamowitą frajdą .


Wernisaż z warsztatami w MOK w galerii SPICHLERZ - OLSZTYN 2008
W galerii podczas wernisażu, dzieci razem z rodzicami  wykonały Smoka Olsztyńskiego.
Jeśli w Krakowie jest Wawelski, to czemu na północy miałoby nie być innego? Zadanie nie było proste.
Każdą część smoka wykonywał ktoś inny. Następnie poskładaliśmy go, co też nie było proste,
ale powstał Smok i to dość straszny jak na smoka przystało. Zresztą co tu opowiadać smok z ludzkimi głowami - to dopiero bestia :)Warsztaty plastyczno literackie w PRZEDSZKOLU Nr 171 W ŁODZI


,,Od pisarza do ...'' czyli droga jaką musi pokonać książka od momentu powstania, aż do rąk czytelnika. Trochę na powyższy temat , oraz konkursy i zagadki rysunkowe na wyobraźnię, np: co można zrobić z figur geometrycznych (pędzlem i tuszem ) . Choć niektórych, jak widać na zdjęciu, bardziej  ciekawiło to co znajduje się w tajemniczej starej walizie :).
To miłe spotkanie z dziećmi odbyło się w zaprzyjaźnionym przedszkolu nr 171 w Łodzi, gdzie
dyrektorem  jest Pani Barbara Truchta, autorka książek edukacyjnych i wierszy dla dzieci.
   Obok widać balkony przedszkola, które wspólnie z Paniami  postanowiliśmy ożywić . Niektórzy mieszkańcy osiedla mówili -,,Nareszcie widać że tu jest przedszkole.''  Chyba mieli rację , tym bardziej, że mieści się ono na parterze bloku mieszkalnego.