about

Artur Nowicki ur. na wsi w 1968r
Studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie. Obecnie Uniwersytet Humanistyczno – Przyrodniczy Im. Jana Długosza.

Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki w 1993r. Od 1994 roku zajmuje się ilustrowaniem książek, gier, czasopism. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Współpracuje z wieloma wydawnictwami. Książki z jego ilustracjami publikowane są w Polsce i za granicą. Członek Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych (Polskiej Sekcji IBBY- International Board on Books for Young People).

Mniej oficjalnie 🙂

Jako chłopiec marzył, żeby zostać pilotem, dlatego najczęściej rysował samoloty. Później chciał być czołgistą i zaczął rysować same bitwy pod Studziankami. Myślał też o karierze krawca, ale nic z tego nie wyszło. Tata łamał sobie głowę, co z niego wyrośnie, a mama często mówiła, że chyba ksiądz, lecz nieznane są źródła tego pomysłu.

Ostatecznie ukończył szkołę średnią jako mechanizator rolnictwa. Nie zdążył jednak popracować w zawodzie, bo zrozumiał, że to, co lubi najbardziej, to malowanie. Dlatego zdecydował się na studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie Uniwersytet Jana Długosza). W 1993 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki pod kierunkiem Janusza Pacudy. Od ponad dwudziestu lat ilustruje dla dzieci. Prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze. Mieszka z rodziną na wsi. Spędza dużo czasu w pracowni, gdzie wymyśla i rysuje bohaterów kolejnych książek. Czasami w biegu ze szkicownikiem przemierza dziesiątki kilometrów po górach i lasach.